Kupno samochodu na kredyt ?

Kupując samochód bardzo wielu klientów decyduje się na skorzystanie ze specjalnego kredytu w swoim banku. Nic dziwnego – większość kredytów zaciąganych w ogóle przez osoby prywatne, to kredyty właśnie samochodowe.

Kredyt taki może zaciągnąć praktycznie każdy, kto posiada umowę o pracę albo inne udokumentowane źródło wpływów finansowych. Może to być emeryt lub rencista, a także osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy nawet – umowę o dzieło. Rolnicy i przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność, także mogą ubiegać się o taki kredyt – jest to zjawisko całkowicie normalne i dotyczy praktycznie każdej osoby. Czy jednak kupno własnego auta przy pomocy banku jest do końca opłacalne? I kiedy warto to robić?

Chcąc kupić samochód na kredyt można skorzystać nie tylko z opcji kredytu w swoim banku, ale także – z kredytu proponowanego od razu w salonie samochodowym. Sprzedawcy przedstawiają klientowi opłacalne opcje spłaty rat, a także nierzadko informują, że niepotrzebny jest jakikolwiek wkład własny! Stuprocentowe pokrycie wartości samochodu przez bank jest niezwykle wygodne – nie musimy mieć ani grosza w danym momencie, by z sukcesem postarać się o kredyt i wyjść z salonu z własnym samochodem! Kredyty na samochody są także elastyczne: zawsze można zmienić walutę, w której dokonuje się spłaty rat, a także można zmienić sam samochód, na który bank udzielił kredytu. Jedno, o czym należy pamiętać, to przeprowadzenie analizy wypłacalności klienta przez bank. Z tym jednak nie powinno być problemu: wystarczy w miarę stabilne, udokumentowane źródło dochodów, by otrzymać kredyt nawet dochodzący do… 100 000 złotych!

W porównaniu z kredytami gotówkowymi czy pożyczkami-chwilówkami, kredyty samochodowe są bardzo opłacalne. Mają z reguły niskie oprocentowanie, a banki nie wymagają istnienia żyrantów, czyli osób „zabezpieczających” spłatę kredytu w momencie niewypłacalności klienta. W dzisiejszych czasach niemalże wszystkie formalności dotyczące kredytu załatwić można przez Internet – na miejscu natomiast można odebrać gotowy samochód. Starając się o kredyt samochodowy w Internecie warto dodatkowo zainteresować się ubezpieczeniem auta – wygodnego zakupu można dokonać praktycznie automatycznie przy załatwianiu innych formalności i z reguły będzie to bardziej opłacalne niż kupno kredytu w przyszłości.

Zawarcie umowy kupna samochodu na kredyt w salonie daje kupującemu dodatkowe korzyści: ubezpieczenie może być promocyjne lub nawet darmowe, a na spłatę rat udzielany jest duży rabat. Wybierając kredyt samochodowy dobrze jest dokładnie przeanalizować dostępne na rynku opcje – nie zawsze znany bank oferuje najlepszą ofertę i czasami warto rozejrzeć się za mniej znanymi instytucjami, ale dającymi większe i ciekawsze możliwości.

Kupno samochodu na kredyt ?
3 (60%) 1 głosy[ów]

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *