Inwestycja w kredyt hipoteczny ?

Kredyt hipoteczny z inwestycją to ciekawa opcja, której znaczenie zaskakująco często jest deprecjonowane. Perspektywa kilkudziesięciu lat spłacania kredytu hipotecznego nie jest za ciekawa chyba dla nikogo, jednak wiele osób decyduje się na takie zobowiązanie z braku lepszego wyjścia. Mało kto wie, że można się w takiej sytuacji dodatkowo zabezpieczyć, korzystając z opcji inwestycyjnej.

 

Doradcy finansowi coraz częściej proponują wybór nie tylko ubezpieczenia, zabezpieczającego kredytobiorców na wypadek utraty zdolności kredytowej w czasie spłacania hipoteki, ale też radzą, by rozpocząć specjalny program inwestycyjny.

Inwestycja przy równoczesnym spłacaniu kredytu hipotecznego pozwala na dużo szybszą spłatę zobowiązania w banku. A szybsza spłata zawsze jest opłacalna – oznacza dużo niższy koszt samego kredytu (krótsze spłaty odsetek), a także pozbycie się bardzo uciążliwego zobowiązania. Oszczędność, jaką przynosi inwestycja przy kredycie hipotecznym wynieść może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Wszystko zależy jednak od wielkości kredytu hipotecznego, jak i od konkretnej oferty inwestycyjnej.

Bardzo ważnym krokiem przy zdecydowaniu się na skorzystanie z opcji inwestycyjnej, jest podjęcie decyzji o tym rodzaju narzędzia finansowego w chwili starania się o kredyt hipoteczny w banku. Inwestycja jest tutaj swoistym uzupełnieniem kredytu i jednocześnie elementem ściśle z nim związanym. Oszczędności ze środków inwestycyjnych wykorzystać można nie tylko do spłaty kredytu – są to normalne pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Wszystkie szczegóły, dotyczące spłaty kredytu hipotecznego przy pomocy oszczędności inwestycyjnych, ustalić można z własnym doradcą finansowym. Jedno jest pewne: tego typu możliwość pozwala z trzydziestu lat spłacania kredytu, zrobić lat dwadzieścia.

Zalety inwestycji w kredycie hipotecznym to przede wszystkim: szybsza spłata zobowiązania, regularne oszczędzanie nawet drobnych kwot, zabezpieczenie finansowe całej rodziny dzięki oszczędzaniu, elastyczna możliwość spłacania składek oraz możliwość wykorzystania zaoszczędzonych pieniędzy na praktycznie dowolny cel. Dodatkowo, większość operacji wykonywać można przy pomocy wygodnego panelu internetowego na stronie swojego banku lub funduszu inwestycyjnego. Podjęcie kredytu hipotecznego połączone z oszczędzaniem ma dużo zalet i praktycznie żadnych wad. Poza możliwością szybszej spłaty zobowiązania, pozwala wyrobić w sobie zdrowy nawyk oszczędzania niewielkich kwot w regularnych odstępach czasu (na przykład 150zł co miesiąc).

Inwestycja w kredyt hipoteczny ?
5 (100%) 1 głosy[ów]

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *