Dlaczego warto korzystać z pomocy doradców finansowych ?

Korzystanie z usług doradców finansowych nie jest zbyt rozpowszechnione w społeczeństwie i – niestety – nie świadczy to o niczym dobrym, a wręcz przeciwnie – świadczy o niewiedzy i ignorancji właścicieli majątków. Chcąc pomnożyć swój majątek albo po prostu chcąc zabezpieczyć się na czas emerytury, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Dobry doradca finansowy pozwala nie tylko wybrać gotowe usługi i narzędzia finansowe, ale przede wszystkim dokonuje indywidualnej analizy planów i oczekiwań klienta. Na podstawie wywiadu (który stanowi krytyczny element całego procesu!) doradca komponuje razem z klientem plan finansowy, będący kluczowym elementem współpracy z tym specjalistą.

 

Stworzenie planu finansowego pozwala jasno określić, z jakich narzędzi powinien skorzystać klient, by zrealizować własne cele: zarówno przy inwestycjach obecnych, jak i przy planach na przyszłość. Zabezpieczenie swojej rodziny po własnej śmierci także może być przeprowadzone przy pomocy doradcy finansowego! Wszystkie elementy, objęte planem finansowym, stworzone są z poszanowaniem prawa, uwzględnieniem trendów rynkowych oraz kryzysu lub dodatkowych możliwości i okazji. Doradca finansowy daleki jest od reklamowania gotowych produktów, nie zważając przy tym na potrzeby klienta (jest to typowe działanie banków!). Przy pomocy doradcy finansowego można nie tylko dużo zarobić, ale także można dowiedzieć się, jakie opcje czekają obecnie na rynku na inwestora-amatora.

 

Klient, po rozmowie z doradcą finansowym i po sporządzeniu planu finansowego, nie jest pozostawiany sam sobie. Doradca dba o to, by plan został wykonany, a w razie potrzeby, konsultuje z klientem dodatkowe opcje i możliwości. Doradca monitoruje więc wykonywanie planu i sprawdza, czy wybrane podczas analizy narzędzia finansowe i produkty kupowane są przez klienta. Klient zakupu dokonuje w banku lub u doradców inwestycyjnych, czy też ubezpieczeniowych oraz kredytowych. Jedno jest pewne: doświadczony doradca finansowy zna rynek usług finansowych i jego możliwości o wiele lepiej niż kompletny amator, jakim w zdecydowanej większości przypadków jest klient. Rola doradcy jest więc krytyczna, jeśli chcemy dobrze zainwestować własne pieniądze, a także zabezpieczyć siebie samych i naszą rodzinę na przyszłość. W obecnych, ogarniętych kryzysem i niepewnych czasach, odpowiednie zabezpieczenie się pod względem finansowym jest czymś naturalnym – stąd istnienie rentownego i społecznie przydatnego zawodu doradcy finansowego! Ważnym jest, by korzystać z usług doradców niezależnych, niezwiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową. Można mieć wtedy pewność ich obiektywizmu przy wyborze proponowanych narzędzi finansowych.

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradców finansowych ?
Oceń ten post

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *